Срібні прикраси відмінно виглядають, ніколи не виходять з моди, не дуже дорогі, але при тому солідні. Тому популярність їх незмінно висока. Але за ними потрібен регулярний догляд - інакше метал починає темніти. Та й бруд нерідко забивається в невеликі нерівності. Срібло з камінням вимагає особливо обережного підходу. Оскільки камені дуже різні за своїми характеристиками, чистка каміння повинна проводитися з урахуванням цих властивостей.
Простіше і надійніше за все просто покластися на фахівця, і час від часу здавати прикраси на чистку в ювелірну майстерню. Такі є навіть в невеликих містах. Чистка каміння там буде проведена з урахуванням всіх їх особливостей, а метал не буде пошкоджений.
Близький варіант - провести чистку самостійно, але за допомогою готових засобів (продаються в ювелірних магазинах). Якщо поцікавитися у продавця, чи підійде даний засіб для конкретного випадку і точно виконувати інструкцію з його використання, неприємності практично виключені.
Використовуй те, що під рукою
Але дуже багато жінок вважають за краще чистити срібло домашніми засобами. При цьому найбільш поширене застосування:
- миючих засобів (мило, пральний порошок, засоби для посуду, шампунь);
- крейди (варіант - зубний порошок);
- спирту (а ще краще - потрійного одеколону);
- нашатирю (розвести кілька крапель у склянці води).
Нерівності і рельєфи виробів прочищають зазвичай ватним тампоном або старою зубною щіткою. Особливо винахідливі дами пристосувалися використовувати для чищення ювелірних виробів зубну пасту. Якщо виріб без вставок, то всі ці способи дають непогані результати.
Але срібло з камінням вимагає особливого підходу. Так, використання крейди зовсім небажано - можна подряпати вставки. Нашатир і спирт непогано перенесуть тверді мінерали (рубін, сапфір), але ось застосовувати його до більш уразливим опалу, малахіту або бірюзі вже небажано. В цьому випадку чистка каменів може бути здійснена лише за допомогою мильного розчину (і ніякого прального порошку!) Або гліцерину.
Корали, бурштин і перламутр, строго кажучи, зовсім не є камінням (вони органічного походження), і вироби з ними вимагають особливо дбайливого догляду.
Срібло з камінням згодом буде виглядати тільки краще і цінуватися дорожче. Але тільки за умови правильного зберігання і правильної своєчасної чистки.