Срібло і золото: оригінальне поєднання благородних металів

Прикраси із золота і срібла багато століть використовуються людством. Для одних благородні метали символізують добробут і соціальний статус, для інших - це своєрідний оберіг і панацея від недуг, а для когось - це спосіб урізноманітнити свій образ і створити стильний імідж. На сьогодні питання грамотного підбору прикрас є дуже актуальним: сучасний світ не терпить відсутності смаку. Тому і варто розібратися, чи можна поєднувати два протилежних дорогоцінних металів у рамках одного образу - чи можуть Сонце і Місяць «знаходити спільну мову», перебуваючи на тілі власника одночасно.


Історія розвитку прикрас зі срібла та золота

Ювелірне мистецтво, а саме виготовлення прикрас із золота та срібла, набрало колосальні обороти ще за часів єгипетських фараонів. Стародавні єгиптяни вірили, що прикраси з релігійною символікою, виготовлені з дорогоцінних металів, можуть служити щитом для основних точок людського тіла: серця, «третього ока» та інших ефірних, невидимих ​​оку органів, які називаються в інших релігіях чакрой. Золото у них асоціювалося з Амоном, Гором і Ра, а срібло - з Исидой. Ці божества були головними в давньоєгипетській міфології і могли керувати всесвітом, життєвим циклом. Представники стародавньої єгипетської цивілізації знали про зв'язок металів з силами природи і вміло використовували дари землі на благо. На сьогодні багато прикрас, представлених ювелірами Єгипту, до сих пір несуть в собі релігійну символіку колишньої епохи.

Пізніше стародавні римляни і стародавні греки також перейняли мистецтво виготовлення прикрас зі срібла та золота, а також значно досягли успіху в різних техніках обробки металів. Підтвердженням цьому можуть бути численні екземпляри прикрас, знайдених по час археологічних розкопок.

Епоху Середньовіччя можна назвати революційною в області ювелірного мистецтва. Цей період в історії людства відзначається приголомшливим прогресом в мистецтві. Ювелірні прикраси середньовічної епохи вражають своєю різноманітністю і умінням майстрів використовувати комбінації металів і каменів для створення неповторних шедеврів, вражаючих своєю пишністю і розкішшю. Чого тільки варті прикраси королівських будинків.

Сучасний ювелірний ринок не відстає в темпах розвитку і пропонує нам грандіозний вибір прикрас із золота та срібла. Якщо раніше носити золото і срібло разом вважалося моветоном, то зараз на вітринах ювелірних магазинів можна знайти велику кількість виробів, в яких ці метали не просто використовуються в парі, але і органічно і стильно поєднуються.


Енергетика срібла і золота

Якщо характеризувати дорогоцінні метали з точки зору езотерики, то золото символізує Сонце, а срібло - Місяць. Тобто золото вважається «теплим» металом і ототожнюється з теплом, щастям і радістю, а срібло вважається «холодним» металом, що символізує кришталеву чистоту і кришталь. Як вогонь і вода, золото і срібло не можуть врівноважуватися з огляду на протилежній енергетиці. При цьому фахівці езотерики також говорять про можливість комбінування виробів зі срібла і золота - їх необхідно носити досить віддалено один від одного, щоб уникнути «конфлікту інтересів».


Срібло і золото в ракурсі моди

Протягом багатьох років у людей склалася думка про те, що золото - це більш благородний метал порівняно зі сріблом. Виходячи з цього переконання, був зроблений висновок, що золото - це метал для заможних людей, а срібло - доля бідних. Заради відновлення справедливості варто сказати, що хоч золоті прикраси і не можуть дозволити собі представники всіх верств соціуму, але це не робить срібло менш вартим металом для виготовлення прикрас. Саме срібло у древніх народів ототожнювалося з життєвими силами.

Сучасна мода диктує нам правила стилю, які міняються дуже швидко. Уже завтра модний браслет із золота може стати пережитком минулого і бути витіснений прикрасами в етно-стилі з дерева і гірського кришталю, наприклад. Тут важливо єдине правило: потрібно носити ті прикраси, які не тільки естетично виглядають, але і приносять своєму власникові задоволення.

Дійсно, золото асоціюється зі статусом. Однак якщо в створенні образу використовувати срібні прикраси, що гармонійно поєднуються з іншими ювелірними аксесуарами, то це анітрохи не здешевить look, а, навпаки, зробить його більш стильним.


Щоб правильно поєднувати прикраси зі срібла та золота, варто дотримуватися простих правил:

- віддавайте перевагу більш еклектичним виробам замість громіздких і кричущих;

- по можливості вибирайте вироби в одній кольоровій гамі і стилі;

- для абсолютної впевненості в правильному виборі купуйте вже готові вироби, в яких поєднуються срібло і золото.