Чому темніє срібло?

Ваші срібні прикраси потемніли? улюблена каблучка залишає чорний слід на пальці? Чому темніє срібло? Потускніння металу є результатом хімічної реакції, яка відбувається, коли срібло вступає в контакт з повітрям і різними речовинами.

Ось деякі пояснення причин окислення прикрас з срібла:

  • повітря. Вироби з срібла темніють через сірководень, ця речовина є в повітрі. При контакті з сріблом він вступає з ним у взаємодію, таким чином, відбувається хімічна реакція, в результаті якої і утворюється чорний наліт. Якщо місцевість волога, сильно освітлена, то срібні прикраси швидше окислюються. До речі, сірка присутня в атмосфері у вигляді вільного газу, але вона стає все більш поширеною в діоксиді сірки при забрудненні повітря в результаті спалювання вугілля і бензину. Простіше кажучи, жителям мегаполісів, де рівень забруднення повітря високий, потрібно частіше доглядати за ювелірними виробами зі срібла.
  • косметика. Срібло, вступаючи в контакт з косметичними засобами для обличчя, тіла, волосся, а також парфумерією та ін., починає окислюватися. Також процес може прискорити шкіра людини, яка виділяє натуральні масла, в залежності від кислотності.
  • вода, миючі засоби. Деякі мила містять сполуки сірки, тому, якщо ви носите свій ланцюжок, браслет, каблучка, коли миєте руки або посуд, ви можете прискорити процес потускніння. Деякі підземні води можуть мати значні концентрації сульфату магнію, а в деяких областях сульфат магнію реагує, перетворюючись в сірководень. Тому краще знімати ювелірні вироби перш, ніж приступати до наведення порядку в будинку.

Як захистити срібні прикраси від потемніння

  • Не можна зберігати срібні прикраси у вологих місцях, наприклад, у ванній кімнаті.
  • Не надягайте срібло після використання косметики, лаку для волосся та інших косметичних засобів.
  • Знімайте срібні прикраси, коли ви плаваєте, миєтеся або контактуєте з морською водою.
  • Зніміть срібні прикраси, якщо ви займаєтеся спортом, у вас температура, сильна пітливість.
  • Зберігайте срібні прикраси в закритій коробці, скриньці, захищеної від повітря, і зберігайте їх у темному, сухому місці.
  • Використовуйте засіб для чищення срібних прикрас. В інтернет-магазині Yuriv в спеціальному розділі можна знайти все необхідне.