Перші чоловічі печатки зі срібла

Всі звикли вважати ювелірні прикраси жіночої привілеєм, але мало хто знає, що чоловічі печатки зі срібла з'явилися раніше, ніж жінки придбали аналогічні прикраси. Саме чоловіки Стародавнього Риму красувалися широкими каблучкими, які тепер називають «печатки».Історичні факти про перші чоловічих печатках


В ті часи печатка була показником статусу її володаря. перші, хто носив персні - короновані особи, воєначальники і представники вищого духовенства. Серед них срібло для чоловіка цінувалося високо, тому багато виробів передавалися у спадок.


Зображення на печатці мало величезне значення. Це міг бути герб, торговий знак, які були вибиті дзеркально.


По тому, на якому пальці виблискує перстень, можна було визначити статус його власника. На великому пальці персні носили представники царського роду, чоловічі печатки зі срібла на вказівному пальці надягали люди з вищого суспільства і нагороджені за досягнення в бойових діях. Безіменний палець лівої руки з широкою печаткою означав то, що ця людина найстарший в сімействі. На мізинці лівої руки могли носити всі інші члени сім'ї. Дане правило поширювалося на французів. Французи, що складаються в заручини, а також масони, носили печатки щитком всередину, а не назовні.Магія в персні


Про магічні властивості мінералів говорять і зараз, а раніше цього приділялася велика увага. Камені в перснях цінувалися дорого, як і срібло для чоловіка, який бажає показати своє становище в суспільстві і залучити удачу.


Чоловіки, які прагнуть уникнути алкогольної чи іншої залежності, носили перстень з аметистом. Від раптової смерті міг врятувати перстень з сердоліком, а від пристріту - з оніксом. Ті, кому було важко контролювати свої емоції, носили агат, який також берег від псування і пристріту.


Не всі камені можна було вставляти в чоловічі печатки зі срібла, оскільки певні мінерали вимагають оправи з золота або мельхіору. Але гравіювання будь-якого характеру були доречні. Часто на печатках зображувався хрест. Таке срібло для чоловіка мало захисними властивостями і приносило удачу в усьому.


В наші дні художники та дизайнери розробили безліч візерунків і символів, що прикрашають чоловічі печатки, а ось в якості вставок частіше всього стали використовувати циркон, фіаніт або онікс.