Срібло - це дорогоцінний метал, який асоціюється з чистотою і життєвою енергією. Незважаючи на упередження про те, що тільки золото може підкреслювати статус і соціальний стан, вироби зі срібла, виконані в дизайнерському форматі, стають гідною прикрасою навіть для заможних осіб.
На сьогодні дизайнерські прикраси зі срібла дуже популярні: вони представлені в широкому розмаїтті форм, можуть бути інкрустовані як мінеральним, так і дорогоцінним камінням. Ювелірна майстерність в обробці срібла дійшла до того, що піднесла цей метал на один рівень із золотом - потреба у дизайнерських срібних виробів тому підтвердження.
Історія появи срібних прикрас
Історія появи і розвитку ювелірної справи дуже довга. Прикраси з дорогоцінних металів з'явилися задовго до електрики і водопроводу. Ще в Давньому Єгипті фараони і знати носили прикраси з золота, яке ототожнювалося з силами Гора, Ра і Амона, і срібла, яке символізувало сили Ісіди. Вони вірили, що дорогоцінні метали і їх зв'язок з силами природи здатні захистити головні енергетичні точки на тілі людини: серце, «третє око», ефірні чакри.
Цікаво, що перші прикраси зі срібла та інших металів були знайдені в різних місцях планети при проведенні археологічних розкопок - знахідки датувалися задовго до розвитку давньоєгипетської цивілізації. Точно сказати, коли з'явилися перші вироби з срібла неможливо, але відомо одне - срібло було і залишається актуальним як матеріал для виготовлення ювелірних прикрас.
В епоху Середньовіччя ювелірне ремесло розквітло, і світ побачив вироби з дорогоцінних металів і каменів небаченої краси і майстерності. Твори мистецтва майстрів того часу досі вражають своєю пишністю і розкішшю.
Черговий прорив розвитку ювелірної галузі припадає на 17-19 століття: вироби з дорогоцінних металів перекочували з розряду символів влади в категорію прикрас. Тоді масово відкривалися школи ювелірної майстерності, а діаманти, як ніколи, шанувалися у вищому суспільстві. Срібло стало засобом для втілення творчих ідей і застосування технік різних стилів: ампір, рококо, бароко, модерн.
Ювелірна революція середини 20-го століття
Говорячи про дизайнерські прикраси, завжди мається на увазі щось унікальне, властиве конкретному автору, з «почерком». Саме такі ювелірні прикраси почали з'являтися в середині 20-го століття. Післявоєнний період характеризувався підвищеним попитом на дорогоцінні метали і вироби з них. При цьому колишні техніки виробництва ювелірних виробів відходили назадній план, а на передову - нові прийоми і методи обробки металів. Стали з'являтися унікальні техніки, що імітують ліплення, плетіння, у виробах комбінували метали і відтінки, активно застосовувалися синтетичні камені, які вирощувалися в лабораторіях.
Дизайнерські срібні прикраси: від повоєнного часу до наших днів
У 50-і роки 20-го століття в моду увійшов модернізм, який залишив свій відбиток на всьому, включаючи ювелірне ремесло. Відмінною рисою цього стилю було використання плавних ліній і переходів, рослинних орнаментів і всього, що говорило про зв'язок з первозданною природою.
Цікаво, що саме в цей період ювелірний дім De Beers затвердив міжнародну алмазну премію з метою відродження ювелірної справи в масштабному розумінні. Засновники De Beers, вловивши протягом, організували грандіозний світовий конкурс ювелірів. Нагородою була премія, яку можна прирівнювати до «Оскару» в світі кінематографа.
Без штампа, а з душею
На сьогоднішній день прикраси зі срібла представлені на ювелірному ринку в широкому асортименті. Штампування вже давно відійшло на задній план, а в лідерах перебувають дизайнерські вироби. Це дозволяє власнику такої дрібниці виділитися з натовпу: у кожного ювелірного майстра є свій «почерк», як підпис художника на картині. На сьогодні одним з найактуальніших питань моди є унікальність і оригінальність.
Дизайнерські вироби тим і гарні: вони виконані в особливій техніці або стилі. При бажанні можна замовити конкретний виріб за ескізом - тоді ви точно будете впевнені, що іншого такої прикраси не існує.
Дизайнерські срібні прикраси дозволяють створити неповторний і стильний образ, не привертаючи до себе зайвої уваги. Навіть скромна підвіска у вигляді каменю, обрамленого в срібло, виконана з витонченістю професіонала і цінителя прекрасного, здатна гармонізувати лук ефектніше, ніж кольє з діамантами і рубінами.
При виборі прикрас необхідно завжди пам'ятати «золоте» правило, яке світу явила неповторна Коко Шанель: якщо сумніваєтеся в тому, що прикрас занадто багато, то потрібно зняти те, що було надіто останнім.